Андрій Таубе - розробник саперної кішки

Співзасновник волонтерської групи HELP ARMY Андрій Таубе розробив та запатентував в 2017 році корисну модель – Саперна кішка трав’яна Таубе (Патент на корисну модель № 124686).

Також він удосконалив саперну кішку типу “Парасолька”.

Ці кішки виробляються на нашому партнерському підприємстві за кошти які збирає наша група та безкоштовно передаються Силам Оборони України.

Згідно статистики, у перші роки військових дій на сході країни, великі втрати несли підрозділи, яким ставилося завдання зайняти нові позиції. Під час висадки бійців з транспорту відбувалися підриви на вибухових пристроях з натяжними датчиками цілі (розтяжках). Тому існувала нагальна потреба у забезпеченні кожного військовослужбовця індивідуальними засобами дистанційного тралення.

  1. 5000 саперних кішок відправлено на фронт
  2. Саперна кішка трав’яна Таубе
  3. Використання Саперної кішки трав’яної Таубе
  4. Збір на виготовлення саперних кішок

0+ кішок

З 2014 року ми передали на фронт

Ініціатором розробки проекту трав’яної кішки є Андрій Таубе. З огляду на існуючі пристрої та з урахуванням сучасних вимог була розроблена оптимальна модель саперної трав’яної кішки. Після успішних випробувань проект був схвалений науковою радою Експертної служби МВС, крім того був отриманий Патент на корисну модель. Понад 5000 кішок, завдяки Андрію Таубе та волонтерській групі HELP ARMY, отримали наші військовослужбовці в зоні бойових дій.


Саперна кішка трав’яна Таубе

Корисна модель “Саперна кішка трав’яна Таубе” (СКТТ) належить до ручного саперного приладдя тралового типу загальновійськового призначення для знешкодження вибухових пристроїв (ВП) з нитковидним датчиком цілі (НДЦ).

Саперна кішка трав'яна Таубе

При розробці Саперної кішки трав’яної Таубе поставлено задачу удосконалення саперної кішки трав’яної, в якій за рахунок зміни конструкції та оригінального рішення із замиканням конструктивних елементів, досягається:

  1. Надійність тралення всіх видів НДЦ (на будь-якій місцевості, як в польових умовах, так і на твердих покриттях);
  2. Мінімізація вірогідності заанкерення;
  3. Зручність у використанні та транспортуванні, ергономічність.

Саперна кішка трав’яна має корпус у вигляді пластини з виступами та отвором для шнура. Корпус виконаний з трьох частин у вигляді фігурних пластин – лап, а саме центральної лапи з утримувачем замка та двох однакових пластин – бокових лап. Пластини мають виступи замка, який призначений для з’єднання пластин між собою у форму “ялинка” з утворенням чотирьох ребер, розташованих одне до одного під кутом 90°, зі звуженням у головній частині та зубів вирізу захоплення – з протилежного боку. Пластини бокових лап мають отвори для кріплення у комплектному транспортному контейнері.

Поставлена задача вирішується в пристрої саперної кішки трав’яної, який має корпус у вигляді пластини з виступами та отвором для шнура, згідно з корисною моделлю, корпус виконаний з трьох частин у вигляді фігурних пластин – лап, а саме центральної лапи з утримувачем замка та двох однакових пластин – бокових лап, при цьому пластини мають виступи замка, який призначений для з’єднання пластин між собою у форму “ялинка” з утворенням чотирьох ребер, розташованих одне до одного під кутом 90°, зі звуженням у головній частині та зубів вирізу захоплення – з протилежного боку, пластини бокових лап мають отвори для кріплення у комплектному транспортному контейнері.

Форма корпусу саперної кішки вигідно відрізняється від таких видів, як “пластина” та “циліндр”, більшою кількістю незалежних точок опори, що збільшує надійність тралення ВП з НДЦ. Крім цього звуження у головній частині надає корпусу обтічну форму та зменшує вірогідність заанкерення. Цілісність конструкції виробу СКТТ у зібраному стані досягається шляхом фіксації замка у “зачиненому” стані за допомогою того ж самого шнура, що використовується для приведення СКТТ в рух.

Запропонована конструкція має гарні експлуатаційні властивості – зручність у використанні. Для збільшення ергономічних властивостей СКТТ, при її зберіганні, транспортуванні та розміщенні на спорядженні бійця розроблено транспортний контейнер. Транспортний контейнер виготовлений з жорсткого негорючого пластику та утримує елементи СКТТ у положення один над одним. Фіксація елементів кішки в контейнері забезпечується за допомогою того ж самого шнура, що використовується для тралення.


Використання Саперної кішки трав’яної Таубе

  1. Перевести СКТТ із стану транспортування до бойового стану. Для цього ввести виступи бокових лап 2 до відповідних отворів 7 на центральній лапі 1 з утворенням жорсткої конструкції та заведення шнура.
  2. Визначити напрямок застосування СКТТ – визначення орієнтиру у напряму закидання.
  3. Здійснити доставку “СКТТ” у напряму застосування – кидання з положення “лежачи” (на відстань до 30 м), “сидячи” або “стоячи” з-за укриття (на відстань до 40 м).
  4. Тралення відрізку місцевості – протягування “СКТТ” у зворотному від закидання напряму шляхом поступового (рівномірного – 10 см за 1 с) вибору шнура (довжина 35-50 м).
  5. Здійснити аналіз результату тралення – огляд “СКТТ”, визначити новий напрям руху з урахуванням напряму тралення.

Таким чином, Саперна кішка трав’яна Таубе відповідає призначенню та функціональним можливостям, що заявлені розробником, та забезпечує виконання всіх етапів тралення вибухових пристроїв із ниткоподібними датчиками цілі промислового й саморобного виготовлення зі складу мінно-вибухових загороджень, застосовуваних у районі проведення антитерористичної операції:

Саперна кішка трав’яна Тауб за результатами випробувань показала вірогідність тралення НДЦ
вибухового пристрою, що дорівнює “1” (тобто, ефективність кішки дорівнює 100%). Під час випробувань не виявлено випадків та умов, при яких спрацювання НДЦ не відбувається (за умов правильного виконання тралення).

Саперна кішка трав’яна Таубе рекомендується для застосування відповідно до цільового призначення, у першу чергу – як засіб загальновійськового призначення та засіб оперативного розмінування штурмових підрозділів. Кішка може бути використана як допоміжний засіб та внесена до екіпірування розвідувально-диверсійних груп, інженерно-саперних підрозділів та оперативно-рятувальних піротехнічних підрозділів Державної служби надзвичайних ситуацій.


Збір на виготовлення саперних кішок

Залишити коментар